logo1 logo2 logo3
logo1 logo2 logo3 logo4 logo4 logo4 logo4
Zaheslovaná sekce se studijními materiály:
facebook

Připresi_problemravujeme akreditované workshopy pro učitele vhodné pro „šablony“

Zajímáte se o metodu CLIL a rádi byste se s ní blíže seznámili? Jste zkušeným „CLILařem“ a chtěli byste začít s mentorováním Vašich kolegů? Potřebovali byste si zlepšit svoji úroveň angličtiny pro výuku metodou CLIL v odborných předmětech? Nebo byste se chtěli věnovat studiu všeobecné angličtiny?

Připravujeme podzimní nabídku specializovaných workshopů a kurzů, které se těmto oblastem věnují.  Naši lektoři nezůstávají u teorie, ale připravují workshopy plné aktivit, kdy si vše vyzkoušíte a poté s lektory a dalšími účastníky důkladně prodiskutujete. V nabídce najdete jak krátkodobé dvoudenní vzdělávací aktivity, tak i rozsáhlejší kurzy, které se dané problematice věnují podrobněji.

Více informací najdete na www.ucebniceclil.cz.

Kromě informací o workshopech jsou zde k dispozici také ukázky kompletních lekcí z unikátní řady učebních materiálů Labyrinth, které jsou doplněny poslechy, takže si můžete CLILové aktivity vyzkoušet ve své třídě v hodinách matematiky, dějepisu, občanské nauky, přírodopisu nebo zeměpisu.

Těšíme se na Vás.

 

Labyrinth_letacekNové workshopy pro učitele

Připravili jsme pro vás nové workshopy, během kterých si prakticky osvojíte principy metody CLIL (integrovaná výuka cizího jazyka a odborného předmětu) a seznámíte se s unikátní učební sadou LABYRINTH určenou pro výuku žáků na úrovni A1 a A2. Workshopy pořádáme pro kombinace anglického či německého jazyka s předměty: zeměpis, dějepis, občanská výchova, přírodopis, matematika.PR fotka Labyrinth

Nejbližší termín dalšího workshopu je už ve čtvrtek 4. února 2016. Workshop se koná v EKO Gymnáziu Brno (Labská 27, Brno – Starý Lískovec) od 12 hod.

Již probéhlé workshopy: 22. 1. 2016 (Praha), 23. 11. 2015 (Praha)

Pro více informací nás neváhejte kontaktova: labyrinth@chc.cz, 210 215 367

Letáček ke stažení najdete zde.

 

thank_youProjekt Škola bez hranic pokračuje!

I po ukončení financování projektu z ESF a státního rozpočtu ČR nadále podporujeme rozvoj metody CLIL v českých školách. Aktuálně se můžete přihlásit na workshopy, kde se seznámíte s metodou CLIL a unikátní učební řadou Labyrinth.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zkušenosti vyučujících s využitím metody CLIL

Praha, 28. 7. 2015 – Společně se školním rokem 2014/2015 skončily i aktivity projektu Škola bez hranic. Jaké byly zkušenosti učitelů s výukou metodou CLIL?. Vyučovat metodou CLIL za pomoci speciálně vytvořených učebnic Labyrinth byla pro zapojené pedagogy obrovská zkušenost i výzva.

pokračování aktuality

eftŠkola bez hranic pro vás vytvořila skvělé e-learningy

Nestihli jste se přihlásit na naše kurzy angličtiny nebo na workshop k tvorbě mezinárodních projektů? Nevadí. Připravili jsme pro vás tři různé e-learningy a bezplatné individuální poradenství k tématu mezinárodní spolupráce škol.

Z domova nebo u vody se můžete vzdělávat v angličtině pomocí English for Teachers nebo vytvořit projekt spolupráce mezi vaší a zahraniční školou pomocí e-learningu Projekty on-line. Mysleli jsme ani na vaše žáky, pro které máme skvělé CLIL games.

pokračování aktuality

projekty_onlineBezplatné individuální poradenství a konzultace k tématu mezinárodní spolupráce škol

V rámci projektu vám nabízíme konzultování projektové žádosti, které byly podány v roce 2015 v grantových řízeních programu Erasmus+.

Cílem konzultace je zlepšit kvalitu projektové žádosti.

pokračování aktuality

gamesCLIL games – pobav se, nauč se, vyhraj!

Nebaví tě šprtat slovíčka a učit se gramatické vazby? Zkus si zahrát CLILgames na našich webových stránkách a zdokonal se v angličtině nebo němčině zábavnou formou. Ani nepostřehneš, že se učíš, budeš se zkrátka bavit. Chci si zahrát.

pokračování aktuality

DSCN6700Hospodářské noviny o projektu Škola bez hranic

17. 6. 2016
Hospodářské noviny
Kariéra a vzdělávání

Článek v Hospodářských novinách zde.
Článek ke stažení v pdf podobě zde.

Do you know who I am?milin

Anglický projektový den v ZŠ Milín 28. 5. 2015

V 7:00 náš projektový tým (4 lektoři – rodilý mluvčí a jedna koordinátorka) otevřel dveře základní školy v Milíně. Vše bylo skvěle připraveno. Zahájení ve velké učebně za velkého potlesku všech účastnic a účastníků dodalo odvahu našim lektorům.

Lektoři převlečení za Kryštofa Kolumba, Agathu Christie, Marie Curie Sklodowska a jednoho z nejslavnějších fotbalistů všech dob George Besta si pro žáky připravili zábavně výukový program s hlavním cílem, mluvit, porozumět, spolupracovat.

Den byl zakončen prezentací plakátů vyrobených týmy, do kterých byly děti rozděleny. Prezentovalo se jak jinak než v angličtině. Každá účastnice i účastník dostali krásný certifikát za úspěšné absolvování dne v anglickém jazyce.

Prohlédněte si fotografie z projektového dne v ZŠ Milín zde.

SarkaRozhovor se Šárkou Hauzerovou

Šárka Hauznerová
Specialistka na projekty zahraniční spolupráce
Ve Škole bez hranic lektoruje workshopy zaměřené na Mezinárodní spolupráci škol

,,Snažíme se o individuální přístup ke každému účastníkovi.‘‘

Šárko, jsi členem skvělého týmu lidí, kteří tvoří projekt Škola bez hranic. Co je tvým úkolem v rámci tohoto projektu?

Zaměřuji na téma mezinárodní spolupráce škol. Snažím se základní školy podpořit, aby byly schopny rozvíjet spolupráci se zahraniční školou.

pokračování rozhovoru

DSCN2247Postřehy žáků z projektového dne v Chrašticích

Dobrý den,
zdravíme z Chraštic a ještě jednou moc děkujeme za včerejšek. Děti jsou nadšené a plné dojmů. Už jsme vložili informace na stránky školy. Nic jsme neupravovali – je to v reálu. Díky a KRÁSNÝ VÍKEND!!! Lenka Zlochová (ZŠ Chraštice)

Pozn. redakce: Projektový den proběhl 14.5. Děti se prostřednictvím rodilých mluvčích seznamovali se známi osobnostmi: Aghatou Christie, Marie Curie Sklodowskou, Georgem El Beatlem a Mary Douglas Leakey.

Reakce žáků na projektový den.

workshopWorkshopy k inovativním přístupů
k výuce cizích jazyků

Worskhopy spojující zkušenost s realizací vzdělávacích aktivit projektu Škola bez hranic a inovativní přístupy k výuce cizích jazyků. Zapojte se!
Více o workshopech se dočtete

zde.

matchupVyzkoušejte sociální síť, která propojuje školy a rodilé mluvčí

Match-up je sociální síť, která umožňuje zprostředkování kontaktu mezi rodilými mluvčími a zástupci/učiteli základních škol. Match-up je určen nejen pro české mimopražské základní školy ale také pro školy zahraniční, v rámci Evropské Unie a Turecka. Více o Match-upu zde.

youtubeJak dopadl projektový den v AJ v rámci Školy bez hranic?

Můžete se podívat na reportáž, kterou natočili žáci ZŠ Kamenice.
Psaná reportáž + fotografie zde. Video reportáž zde.

UCEBNICE

Vytvořili jsme pro vás a vaše žáky krásné učebnice Labyrinth

Abychom vám metodu CLIL ještě více přiblížili a usnadnili její využití ve výuce, vytvořili jsme s metodickým týmem sadu skvělých učebnic Labyrinth. Učebnice jsou kombinací anglického nebo německého jazyka v různých jazykových obtížnostích a předmětů: dějepis, zeměpis, přírodopis, matematika, občanská výchova.

 Toto je můj popisek

Naučte se využívat metodu CLIL ve vaší výuce

CLIL neboli Content and Language Integrated Learning patří mezi nejvýraznějších trendy v oblasti jazykového vzdělávání. Její smysluplná a efektivní aplikace je výzvou pro učitele i žáky. V rámci Školy bez hranic pro vás máme připraveny workshopy na kterých dostanete metodu CLIL pod kůži.
Více o workshopech i metodě zde.

Jsou pro mě workshopy vhodné?

více

 Toto je můj popisek

Angličtina a němčina pro učitele

Máte zájem si rozšířit své jazykové znalosti? Můžete využít sérii prezenčních jazykových kurzů nebo studovat z pohodlí domova pomocí e-learningových kurzů v prostředí Moodle. Při výuce klademe důraz na komunikaci a aktivní zapojení účastníků. V programu na vás mimo jiné čeká i návod na praktické využití metody CLIL
Více informací o kurzech naleznete zde.

 Toto je můj popisekJak na projekty mezinárodní spolupráce – cyklus workshopů

Máte zájem spolupracovat se zahraniční školou? Pomůžeme vám s tím!
Zúčastněte se do konce června 2015 našich workshopů v rámci projektu Škola bez hranic , kde se dozvíte jak připravit a realizovat projekty zahraniční spolupráce. Vybrat si můžete jednotlivé téma nebo se můžete přihlásit na celý cyklus.

V případě zájmu uspořádáme workshopy i přímo na vaší škole.

více

 Toto je můj popisek

Reakce absolventů workshopů v rámci projektu Škola bez hranic

,,Moc hezky připravený workshop, prakticky zaměřený.“ (anonymní dotazník)
,,Nejvíce se mi líbilo představení možnosti využití metody CLIL v hodinách německého jazyka.“ (anonymní dotazník)
Projektový den (další aktivita projektu Škola bez hranic) ZŠ Čimelice: ,,Projektový den se na naší škole konal v pátek 27. 2. 2015 a hned v pondělí jsme s našimi žáky provedli hodnocení této akce. Žáci tento den hodnotili většinou kladně. My učitelé hodnotíme Project Day velmi pozitivně a těšíme se na další spolupráci s vámi.“ Martina P. a Jana K.
.

 Toto je můj popisek

PROJEKTOVÉ DNY V ANGLIČTINĚ:

V rámci projektu ŠKOLA BEZ HRANIC realizujeme projektové dny v anglickém jazyce s názvem „Meet Famous Europeans“. V průběhu projektového dne žáci projdou několika bloky aktivit, které povedou lektoři – rodilí mluvčí. Lektoři budou představovat slavné osobnosti z oblasti dějin, umění, vědy a techniky.
Více informací o projektových dnech naleznete zde